זה לא משנה אם רכשת דירה להשקעה, או אם מדובר בבית המגורים שהצלחת לממן אחרי מאמץ רב, בשלב כזה או אחר בחיים. ייתכן מאוד שיגיע הרגע בו תתקבל החלטה למכור אותו. יהיו הסיבות שלך אשר יהיו, החשוב ביותר הוא שיעמוד לרשותך עורך דין מקרקעין מנוסה ומיומן שילווה אותך בתהליך. עורך דין אביב גלמן מביא עמו שנים של ניסיון בתחום המקרקעין ומלווה את לקוחותיו בכל שלב על מנת להבטיח שייכנסו לעסקה בעיניים פקוחות וימצו ממנה את המיטב. כאן, נסביר מדוע ליווי משפטי נכון הוא קריטי בעת מכירת דירה.

בדיקות ברישום המקרקעין והוצאת נסח טאבו – צעדים קריטיים במכירת דירה

עבור רובנו, מכירת הדירה הנמצאת בבעלותנו תהיה אחת מהעסקאות הגדולות ביותר שנעשה במהלך חיינו. בין אם מדובר במכירת דירה בצפון הארץ או במרכזה, כל נכס שבעלותו מועברת מאדם אחד לשני דורש רישום מסודר של פעולת ההעברה "בטאבו", כלומר בלשכת רישום המקרקעין (או במרשם חוקי אחר שבו מתנהל הנכס כשהרישום שלו אינו מתנהל בטאבו). עורך דין מקרקעין מיומן יוכל לסייע לך לבצע את כל הבדיקה ברישום ולוודא כי הטאבו הוסדר באופן ראוי וכי אין כל רישומי הערת אזהרה, שיעבודים או כל סיבוך אחר שטרם טופל לאורך השנים בנכס. צעד זה יוכל למנוע שלל סיבוכים מיותרים ולהתחיל בעסקה בראש שקט.

כמו כן, יוכל עורך הדין לסייע לך להוציא נסח טאבו מסודר, בו מצוינים באופן מסודר ומדויק כלל הפרטים אודות הדירה ולהבטיח שישנה תאימות מלאה בין המפרט שמוצג לקונה ובין המידע שמופיע בטאבו. מדובר באחד מהצעדים החשובים ביותר על מנת לבסס אמון בשלבים הראשוניים של העסקה. 

עורך דין מכירת דירה יסייע לך לכסות היטב את כלל שיקולי המיסוי

כשזה מגיע לכלל השירותים בתחום המקרקעין שנוכל לקבל מעורך דין מכירת נכס היא ללא ספק אחת מנקודות הציון בהן הליווי שלו הוא קריטי. מעבר לעניינים הבירוקרטיים כמו רישום בלשכת המקרקעין, אין ספק ששיקולי המיסוי הם מהמשמעותיים ביותר. תחשיב מס נכון של העסקה יכול לעשות הבדל אדיר בין עסקת חייך ובין הפסד צורב. ייתכן מאוד שאם לא ניעזר בייעוץ עורך דין מקרקעין, ימתינו לנו הפתעות לא נעימות. במעמד המכירה, אנו עשויים לגלות שאנו חשופים לשלל אגרות והיטלים כמו היטלי השבחה ופיתוח מהרשות המקומית, הפרשי תשלומים מוניציפליים שלא הוסדרו וכמובן, תשלום מס שבח לרשויות המס בישראל בגין רווחי המכירה. 

ישנם גורמים רבים המשפיעים על חבות המס של בעלי נכסים. בין אם אנו מבצעים מכירת דירה בחיפה, באזור הקריות או בכל אזור אחר, לכל רשות מקומית ישנם קריטריונים שונים המשפיעים על החבויות שלנו. כמו כן, ישנם שלל תרחישים בהם נוכל לקבל הקלות במס השבח ולעתים אף לפטור מלא. חשוב שנקבל ייעוץ מקיף מעורך הדין שלנו. הכנה נכונה לעסקה במובן הזה יכולה לחסוך לך עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

להבטיח שהאינטרסים שלך מוגנים

ככל שבחרת בעורך דין מיומן בעל שנים של ניסיון, סביר להניח שעברו תחת ידיו חוזי מכר רבים וכי הוא התנהל מול קונים מכל קצות הקשת. הידע והניסיון המקצועי שלו עשויים להתגלות כנכס יקר ערך במהלך העסקה. עורך הדין שלך ילווה אותך לכל אורך המשא ומתן ויבטיח כי אכן יתקבל המחיר המרבי שניתן להפיק מהנכס ויבטיח כי כל הגילויים הנדרשים יימסרו לקונה, כגון מידע על ליקויים או בעיות ידועות בנכס. עורך הדין וכל גם לסייע לך לגבש פתרונות ראויים ולוודא שהאינטרסים שלך ממוצים עד תום עד להשלמת העסקה. 

הכתובת המשפטית שלך לעסקאות מכר 

במשך שנים, ליווה עורך דין אביב גלמן את לקוחותיו בתהליכי מכירת דירה בקריות, בחיפה וברחבי אזור הצפון וסייע להם להפיק את המרב מהעסקה ביעילות וכשרווחת לקוחותיו עומדת בראש סדר העדיפויות. רוצה ללמוד מהי עלות עורך דין מכירת דירה ועל שלל ההזדמנויות שממתינות לך? אנו מזמינים אותך ליצור קשר עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ואיננו תחליף לייעץ משפטי פרטני ואישי.