יש עסקאות שאי אפשר לקחת בהן הימורים או לקבל לגביהן החלטות שהן לא מושכלות – קניית דירה (או כל נכס נדל"ן אחר), מהווה ללא כל ספק את הבולטת ביותר שבין אותן ה"עסקאות".
מכיוון שעסקת קניית דירה טומנת בחובה הוצאה כספית משמעותית וברוב המקרים (כזאת שיש לה השפעה על עתידם הכלכלי של הרוכשים), קיימת חשיבות גבוהה לוודא שהעסקה, על כל שלביה, תתבצע בצורה הנכונה.
מהסיבה הזאת, לעורך דין מקרקעין יהיה תפקיד חשוב ומשמעותי בעסקאות מהסוג הזה – כאשר, עו"ד מקצועי ידע לייעץ, ללוות ולהכווין בנושאים כמו: שיקולי מיסוי, בדיקות הנכס, ניהול מו"מ עם המוכרים, חתימה על החוזים ולמעשה, יעניק ליווי אישי, צמוד ומקצועי עד לשלב הסופי, של השלמת העסקה והעברת הזכויות בטאבו.
אם גם אתם רוצים להכניס לתמונה עורך דין מקרקעין מקצועי, אשר מקפיד על זמינות גבוהה, שקיפות ואמינות – באפשרותכם ליצור קשר כבר היום עם עו"ד אביב גלמן.

מה לבדוק לפני שלוקחים עורך דין ומה לסכם עם המוכרים?
יש לא מעט פעולות בהן צריך לנקוט ולא מעט פרטים אותם צריכים לבדוק לפני שרוכשים דירה – בכל זאת, עבור רוב האנשים מדובר בעסקה הגדולה והמשמעותית ביותר אותה הם יבצעו בחייהם.
הכנסת עורך דין מקצועי לתמונה, תאפשר הרבה שקט נפשי, מתוך ידיעה שיהיה איש מקצוע מנוסה, אשר יבצע חלק גדול מאותן הפעולות בעבורכם.
במידה ואתם רוכשים דירה מיד שניה, עורך הדין יהיה זה אשר יבצע עבורכם את הפעולות הבאות:

  • ביצוע של בדיקת הבעלות על הנכס – הבדיקה תתבצע בכל המרשמים הרלוונטיים: בטאבו, ברשות מקרקעי ישראל ובחברה משכנת. בדיקה שכזאת, תמנע מצבים בהם תמצאו את עצמכם רוכשים דירה ממתחזים או תגלו רק בדיעבד שהפרטים הרשומים בטאבו שונים בתכלית ממה שהוצג לכם.
  • ביצוע בדיקת שיעבוד – עורך הדין יוודא שלא קיימים עיקולים או שעבודים על הדירה – ובמידה וקיימים כאלה, הוא אף יבדוק האם ניתן להסירם וכיצד.
  • בדיקת חובות והיטלים – עורך הדין יבדוק האם קיימים חובות לעירייה או היטלים שונים – בדיקה אשר תמנע מצבים בהם אתם תהיו אלו אשר תדרשו לשלם מיסים מיותרים (אשר עלולים להגיע לסכומי כסף גבוהים).
  • בדיקת תכנון –  בדיקה אשר כוללת את הנושא של זכויות בניה בנכס, היתרי בנייה ובנוסף, גם בדיקת תב"ע – אשר ייעודה לבדוק אם ע"פ התכנון העירוני, השטחים הסמוכים לדירה יישארו כפי שהם היום גם בשנים הקרובות או שישנן תוכניות לשנות אותם.

לאחר ביצוע הבדיקות המקדימות ובהנחה שממצאי הבדיקות אכן יענו על שביעות רצונכם, בשלב הבא, עורך הדין אמור ללוות אתכם בהליך ניסוח זיכרון הדברים – אשר אמור לתמצת את הדברים עליהם הסכמת עם המוכרים.
יש לשים לב שלמרות שזיכרון דברים הוא לא חוזה, מבחינה משפטית מדובר במעמד בעל מעמד זהה. ולכן, לא מומלץ לחתום על הסכם שכזה, לפני שעורך דין מקצועי ומנוסה בדק אותו ווידא שאותו ההסכם לוקח בחשבון את כל הזכויות שלכם ולמעשה, מפורט ונוגע בכל נושא רלוונטי עליו הסכמתם מול המוכרים.

כמובן, שעורך הדין ילווה אתכם גם בשלב החתימה על הסכם המכר, הוא יוודא, שההסכם מגן על האינטרסים שלכם – ובמידה ולא כך הדבר, הוא יסייע בניסוח הסכם חדש.
עורך הדין יוכל לדאוג בעבורם גם לפרטים חשובים נוספים כמו הגדרת היעדים וליווי במשא ומתן אל מול המוכרים, כאשר בהליך זה הוא ידאג עבורכם לגיבוש לוח תשלומים שיהיה נוח ומתאים, התחייבות על מועד פינוי הנכס ופרמטרים נוספים, אשר בשורה התחתונה, ייעודם יהיה להבטיח שהעסקה תושלם על הצד הטוב ביותר (מבחינתכם).

חשיבותה של בחירה נכונה!
אם גם אתם נמצאים לקראת הליך רכישת דירה, חשוב שתעשו כל מה שאתם יכולים בכדי לוודא שכל הבדיקות המקדימות הנדרשות מבוצעות, ועל הצד הטוב ביותר – מה שיבטיח הימנעות מהונאות ויישום בפועל של כל הזכויות שלכם מהעסקה.
כאמור, הכנסת עורך דין מקצועי ומנוסה לתמונה, תהווה ללא כל ספק כצעד חשוב ומשמעותי בדרך להשגת המטרה.
מהסיבה הזו, חשוב שתוודאו שאתם בוחרים עורך דין מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה באופן פרטני בעסקאות מקרקעין – ותשמחו לגלות שבדיוק מהסיבות הללו, עורך דין אביב גלמן יהווה את הבחירה הנכונה ביותר עבור המטרה.
עו"ד גלמן ילווה אתכם לאורך כל עסקת הרכישה, ידאג לבצע עבורכם את מלוא הבדיקות הנדרשות והודות לידע, לניסיון ולכלים המקצועיים אותם הוא מחזיק ברשותו, יוכל לדאוג שכל האינטרסים שלכם ישמרו לאורך כל שלבי העסקה, עד להשלמתה – וזאת, לשביעת רצונכם המלאה!

מוזמנים לעשות צעד ראשון בדרך לראש שקט בהליך של קניית דירה וליצור קשר כבר היום עם עו"ד אביב גלמן.

עורך דין אביב גלמן – שירותים נוספים הניתנים ע"י המשרד
עורך דין אביב גלמן מתמחה בליווי, ייעוץ וייצוג לקוחות בכל השלבים של עסקאות מקרקעין – רכישת דירת מגורים או מכירת דירת מגורים.
מעבר לכך, הוא מציע גם מספר שירותים נוספים  והם:
הסדרת עניינים אישיים וכספיים – הכוללים בתוכם עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ומסמך הבעת רצון.
המשותף בין כל השירותים המוצעים על ידי המשרד, הוא הדגש על רמה מקצועית גבוהה, על העמדת האינטרסים של הלקוח בראש סדר העדיפות, על ראיית כל הפרטים (כולל הקטנים ביותר, שגם הם בעלי חשיבות גבוהה בעסקאות אלו) ועל זמינות גבוהה לכל בעיה או שאלה אשר עולה. 

אז אם גם אתם מבקשים ליהנות מליווי אישי ומקצועי בהליך קניית דירה או מעוניינים לקבל מידע נוסף על שירותיו דל עורך דין גלמן –  באפשרותכם להשאיר פרטים או ליצור קשר ונשמח לחזור אליכם עם כל המידע והפרטים.

קניית דירה: 4 דברים חשובים שאפשר לבדוק לפני שלוקחים עורך דין, ומה לסכם עם המוכרים

קניית דירה: 4 דברים חשובים שאפשר לבדוק לפני שלוקחים עו"ד, ומה לסכם עם המוכרים תמצית המצגת במאמרים שכאן: https://www.aviv-law.co.il/tag/מקרקעין/ צולם בהרצאה במסגרת מפגש בעלי עסקים בקבוצת BNI הנשרים קריות. מוזמנים לפנות בשאלות 🙂

Posted by ‎אביב גלמן עורך דין‎ on Wednesday, June 19, 2019