הסכם ממון נוטריוני בחיפה / בקריות

הסכם ממון הוא הסכם חשוב ביותר שיש לערוך בין שני בני זוג כדי להסדיר את העניינים הכספיים והרכושיים ביניהם למקרה שייפרדו בעתיד. נהוג לחשוב שהסכם ממון נערך רק כאשר יש הבדלים משמעותיים מבחינה כלכלית בין בני הזוג, אך למעשה מומלץ לערוך הסכם שכזה גם במצבים אחרים, שכן עם הזמן דברים משתנים. 

זה לא תמיד נעים ולא תמיד נוח להעלות את הנושא, אבל חשוב מאוד להציע לבן הזוג שלכם לערוך הסכם ממון לפני נישואין. הסכם זה נועד כדי להסדיר סוגיות כספיות ורכושיות – לדוגמא אילו נכסים יחלקו בין הצדדים במקרה של פרידה ואילו נכסים לא יחולקו, מי יקבל את חיית המחמד וכיו"ב.

לעתים נדמה שמי שיוזמים הסכם ממון לפני נישואין הם דווקא מי שמחזיקים בהון או רכוש רב יותר לפני הנישואין, ומעוניינים להגן על עצמם למקרה שהנישואין יהיו קצרים בימים, ואז יחלו מאבקים על חלוקת רכוש וכדומה.

האמת היא שלעתים משתלם מאוד דווקא למי שיש ברשותם פחות הון או רכוש להציע חתימה על הסכם ממון לפני נישואין או להשיב בחיוב לבקשה כזאת. כפי שציינתי מראש, דברים עלולים להשתנות, ואדם שעבד בחברה שעשויה לצמוח במהירות במשך שנים לפני מערכת היחסים יקבל בתוך זמן קצר כספים רבים ולחילופין עלול לזכות בירושה בעלת ערך רב בשנים הקרובות וכיו"ב.

איך עורכים הסכם ממון לפני נישואין?

הסכם ממון לפני נישואין יש לערוך אצל עורך דין נוטריון עם התמחות בדיני משפחה ולאחר מכן לקבל חותמת של נוטריון או להגיש את ההסכם לבית המשפט כדי שייכנס לתוקף. הרוב מעדיפים לערוך הסכם ממון נוטריוני בחיפה, שהוא תהליך דיסקרטי קצר ונעים יותר מאשר לגשת לבית המשפט. משרדנו מציע את השירות תחת קורת גג אחת – עריכת הסכם הממון בכובענו כעורך דין, ואישור ההסכם בכובענו כנוטריון.

הסכם ממון מכסה סוגיות של רכוש, הון ונכסים בין בני הזוג כולל כספים עתידיים על סמך ההשכלה או סוג העבודה של כל אחד מהם, ירושה אפשרית, מניות, תכניות חסכון, קרנות שונות וכדומה. חשוב מאוד לכסות את הכול כדי שבעתיד לא יהיו חילוקי דעות ולו הקטנים ביותר בנוגע לדבר מה שעלול לסבך את הפרידה בין השניים.

מדוע חשוב אישור נוטריוני להסכם ממון?

אישור נוטריוני להסכם ממון לפני נישואין הוא החלופה של הגשת המסמכים לבית המשפט. נוטריון הוא עורך דין בעל שנים של ניסיון (לפחות 10 שנים), אשר עבר הסמכה מיוחדת לשם כך והוא זה שמוודא את זהות כל הצדדים בהסכם הממון באמצעות תעודות זהות שלהם.

לאחר שזיהה את המעורבים בהסכם הוא חותם עליו בחותם הנוטריון, חותם לחץ אשר משאיר סימן לחיצה על הנייר. בדרך זאת מובטחת האותנטיות של חתימת הנוטריון על ההסכם. אם ההסכם כולל יותר ממסמך אחד, כל המסמכים ייקשרו באמצעות סרט אדום מיוחד יוטבע חותם הנוטריון על גבי מדבקה אדומה המאגדת את כל המסמכים יחדיו. לסיום הנוטריון ישמור עותק נוסף של ההסכם ברשותו. כל אלה נועדו לוודא שלא ייערך זיוף, גריעת עמודים או שינויים במסמך.

משרדי מעניק שירות של אישור נוטריוני להסכם ממון לפני נישואין

שירות של הסכם ממון נוטריוני בקריות או בחיפה הינו שירות שניתן לקבל באופן מהיר אם ישנן הסכמות ורצון טוב של הצדדים. ניתן גם לאשר הסכם ממון לפני נישואין שנערך ע"י עו"ד אחר ונדרשת רק לחתימה נוטריונית על מסמך שכזה, כדי שיקבל תוקף משפטי (כפוף לשיקול דעתנו בשים לב לתוכן המסמך).

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בעניין הסכם ממון נוטריוני בקריות או בחיפה. ניתן לקבל מידע נוסף או לתאם פגישה במשרד בטלפון: 04-6655-193.